R E G I S T A

Yükleniyor...

 

Henry Gantt 1900’lü yılların başında sanayi devriminin bütün birikimi ile yetırım yapmaya koyulan Amerikan Sermayesinin emrine projeleri zamanında bitirmeye yarayacak bir çizelgeleme aracı verdi. Bir makine mühendisi ve yönetim danışmanı olan Gantt “Çalışma , Ücret ve Karlılık” ve “Çalışma Organizasyonu” olmak üzere iki kitap yazdı. Geliştirdiği teknik bugün hala üreitm ve proje yönetiminde çizelgeleme tekniklerinin başında geliyor. Onun açtığı yoldan 50’lerde CPM yani Critical Path Method ve PERT ( Program Evolation and Review Technique ) teknikleri proje yönetiminin emrine sunuldu.

Biz REGİSTA üzerinde Gantt tekniğini pratik olarak kullanmaya özen gösterdik. Temel amacımız proje yöneticisinin her müşterinin proje yönetim disiplinini hayata geçirmesini sağlayacak bir araç verebilmek. Elbette haftalık çalıştık. Ama istersek REGİSTA günlük olarak planlama yapabilecek şekilde de çalışıyor.

Pek yakında Gantt üzerinden kaynak yönetimini de entegre edeceğiz.

REGİSTA dakikalar içinde bir kalıbın planını Gantt üzerinde tamamlayıp yayınlamanızı sağlar. Dilerseniz bu planı yetkilendirdiğiniz bir tedarikçi , üreteceği kalıp için yapar , siz sadece planı onaylarsınız.

REGİSTA işleri kolaylaştırmak için var. İşleri kolaylaştırmayan bir program bürokrasi üretmekten başka ne işe yarar ki.

REGİSTA çevik yöntemler benimseyen hızlı , dinamik çalışan şirketler için yazıldı.