R E G I S T A

Yükleniyor...

catia_material

Malzemeleri Yönetmek

Bir kalıp projesini yönetmek demek aslında , doğru bir proje planı ( MS-PROJECT yada başka bir yolla ) yapmak , tasarım aşamasında belirlenen gerekli malzemeleri doğru zamanda sipariş etmek , malzemelerin zamanında gelmesini sağlamak , CAD CAM sürecinden sonra süre bilgilerine göre tezgah yüklemelerini yani planlamayı yapmak , bu planlamaya göre iş emirlerini oluşturmak , işlerin gerçekleşmelerini girmek , bu gerçekleşmelere göre proje planını güncellemek demek.

Bu akışın her adımında CATIA’ya , MS-PROJECT’e EXCEL’e  veri girmek , takip etmek ve yönetmek zorundasınız.

REGİSTA’yı veri tekrarını önlemek için oluşturduk. CATIA’da tasarım tamamlandıktan sonra CATIA’dan REGİSTA’ya malzemeleri otomatik aktarıp süreci REGİSTA’dan devam ettirmek mümkün.

Regista’da Malzeme Yönetimi

Regista üzerinde malzeme yönetimi CATIA üzerinden malzeme aktarımı ile başlıyor. Bu sayede malzemeleri elle yeniden girmek zorunda kalmıyorsunuz. Malzemeleri sipariş etmeden önce net ölçüleri girebilmek , ısıl işlem , kaplama ve diğer gerekleri Regista üzerinde tanımlayabilmek mümkün.  Her kalıbın malzeme listesi çelik ve dökümler ile standart malzemeler olarak Excel’den aktarılıyor. Genel olarak tüm kalıplara ait malzemeleri izleyebildiğiniz , satın alma süreçlerini takip edebildiğiniz , ambar hareketlerini izleyebildiğiniz , fason takibini yapabildiğiniz ekranlar malzeme akışına tam olarak hakim olmanızı sağlar. Malzeme akışına hakim olmak doğru planlama yapmanızı sağlar.  Çünkü siz üretimi çok iyi planlasanız da malzemeleri tezgahın önünde doğru zamanda getirmezseniz planlamanız ( REGİSTA nasıl planlama yapar burada ) aksamaya başlar.

Regista malzeme yönetim süreçlerini etkin bir şekilde yöneterek planlamanızı doğru yapmanızı sağlar.

Fasonları Yönetmek

Bir atölye içindeki malzemeleri yönetmek kolay. Bir kalıp projesinde malzemeleri yönetmenin en kolay yolu , malzemeleri bir bütün olarak yönetmek. Çünkü malzemelerden biri eksik olsa kalıbın teslimini yapmanız yada projeye devam edebilmeniz mümkün değil. Bu kabulün değiştiği yer bazı parçaların kaplama yada ısıl işlem veya dışarıda işlem amaçlı fason tedarikçilerine gönderilmesi. Bu durumda malzeme yönetimini , malzemelere hakim olacak biçimde yürütmeniz gerekli. Hem üretimin başındaki adam , hem de satın almada fasonları yöneten adam , aynı veriler üzerinden fason işleri yönetebilir olmalı.

Regista fason yönetim modülü ile dışarıdaki işlemleri her yerden takip edebilirsiniz.